Premiéry

Napoleon - 22. 11. 2023 -
65%

Osobní sonda zkoumající původ francouzského vojenského velitele a pohotový, bezohledný vzestup na post císaře. Příběh je vyprávěn optikou Napoleonova návykového, výbušného vztahu k jeho ženě a celoživotní lásce, Josephine.

Přání - 22. 11. 2023 -
75%

Ve filmu „Přání“ vysloví mladá a důvtipná dívka Aša tak mocné přání, že jej vyslyší samotný vesmír. Nebo spíše živoucí kouzelná koule s nezměrnou energií zvaná Hvězda. Společně s Hvězdou musí Aša čelit hrozivému nepříteli, králi Magnificovi, který je vládcem říše Rosas, a který ohrožuje Ašiny přátele a blízké. Aša a Hvězda dokážou, že když se vůle odvážného člověka spojí s magií hvězd, mohou se dít zázraky.

Světloplachost - 23. 11. 2023
Útroby charkovského metra se na jaře 2022 proměnily v experimentální laboratoř. Všechno je tu obráceně, dole je život a bezpečí, nahoře smrt a zkáza. Uprostřed toho všeho vyrůstají děti jako skleníkové květiny. Bez čerstvého vzduchu, bez dne a noci tu svět zamrzl do surreální krajiny, která připomíná spíše film nebo sen. Lyrický portrét života uprostřed války, zařazený do sekce Zvláštní uvedení filmového festivalu v Benátkách, zachycuje společnost v limbu. Na povrchu běsní apokalypsa, svět, který známe, se mění ve vzpomínku, minulost, přelud, v čekárnu bez času, a místo něj nic není.

Top (2 měsíce)

Citlivý člověk -
90 %

Temně groteskní drama se odehrává na více cestách. Té hmatatelné, tu kruté, tu bláznivé, po níž se pokouší vrátit domů kočovný herec Táta Mour se svou ženou Mámou a dvěma syny, ale i pomyslné, ještě klikatější a prašnější, na níž se sváří často imponující duševní mladost (či nezralost, řekl by škarohlíd) s životními okolnostmi nutícími protagonistu ke zmoudření.

Marvels -
82 %

Carol Danversová, známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khanovou, alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeauovou, z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír.

Mortal Kombat Legends: Cage Match -
81 %

V Hollywoodu 80. let se akční hvězda Johnny Cage snaží stát áčkovým hercem. Jenomže začne hledat svou chybějící hvězdu Jennifer uprostřed Los Angeles plného krvelačných bojovníků. Když se Johnny vydává na krvavou cestu, rychle zjistí, že město andělů má ve svém středu více než pár ďáblů. Johnny tak čelí zlověstné tajné společnosti, která připravuje něco velkého a zlého.

Anatomie pádu -
78.92 %

Sandra je úspěšná spisovatelka, žijící s manželem a synem Danielem ve francouzských Alpách. Když se Daniel jednou vrací z procházky se psem, najde na zemi otcovo mrtvé tělo. V domě kromě manželů v té době nikdo nebyl, je tedy nutné vyšetřit, zda byl smrtící pád následkem sebevraždy, nebo zda Sandra muže zabila…

Leo -
78.18 %

Hudební komedie o dospívání a posledním roce na základce z pohledu ještěrky Lea, který žije ve třídě v teráriu. Hlavní postavu namluvil Adam Sandler.

Zabijáci rozkvetlého měsíce -
76.16 %

Neuvěřitelný příběh o bohatých Indiánech, nekonečné lidské chamtivosti, vlně strašlivých zločinů, které zprvu nechtěl nikdo vyšetřovat, a o lásce, která se může zrodit i z těch nejnižších pohnutek. Když jsou ve 20. letech 20. století za záhadných okolností v severovýchodní Oklahomě zavražděni příslušníci indiánského kmene Osagů, zahajuje teprve pár let stará agentura FBI rozsáhlé vyšetřování.

Přání -
75 %

Ve filmu „Přání“ vysloví mladá a důvtipná dívka Aša tak mocné přání, že jej vyslyší samotný vesmír. Nebo spíše živoucí kouzelná koule s nezměrnou energií zvaná Hvězda. Společně s Hvězdou musí Aša čelit hrozivému nepříteli, králi Magnificovi, který je vládcem říše Rosas, a který ohrožuje Ašiny přátele a blízké. Aša a Hvězda dokážou, že když se vůle odvážného člověka spojí s magií hvězd, mohou se dít zázraky.

When Evil Lurks -
74.74 %

Obyvatelé malého venkovského městečka zjistí, že se mezi nimi má narodit démon. Zoufale se snaží uniknout, než se zlo zrodí, ale možná už je pozdě.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech -
74.62 %

Začínají desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow čeká jen na to, jak v nich zazáří. Tentokrát jako mentor jednoho z vyvolených. Tvrdě dřel, aby dokázal naplno využít svůj šarm, znalosti a dovednosti, které mohou dovést vyvoleného k vítětství. Bohužel, štěstěna mu není nakloněna. Dostal ponižující úkol. Trénovat největšího outsidera, dívčí zástupkyni chudého dvanáctého kraje Lucy Gray. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo arénu se v Coriolanovi ale probouzejí city... a tak se musí rozhodnout, zda bude dodržovat pravidla nebo se bude řídit pudem sebezáchovy, který mu radí něco jiného. Boj o přežití nakonec odhalí, kdo je nevinné ptáče a kdo had, čekající na svou příležitost zaútočit.

Pohřeb -
72.84 %

Podle skutečných událostí. Když se obchod stvrzený podáním ruky zvrtne, majitel pohřebního ústavu Jeremiah O’Keefe si najme charismatického advokáta Willieho E. Garyho, aby zachránil rodinnou firmu.

Scarygirl -
72.29 %

Mladá dívka, jejíž svět je zahalen do temnoty, musí překonat svůj strach a vydat se do tajemného města světla, zachránit svého otce před nebezpečným vědcem a zabránit zničení své planety.

Baletka -
70.98 %

Bývalá bodyguardka oplakává svoji nejlepší kamarádku, kterou nedokázala ochránit, a pouští se na misi s jediným cílem: splnit její poslední přání.

Věřící 2 -
70.71 %

Odhodlaný detektiv nepřestává hledat pravdu o největším drogovém gangu v Asii. S jeho bossem kluzkým jako úhoř má totiž nevyřízené účty.

Jeanne du Barry – Králova milenka -
69.97 %

Jeanne, mladá dívka z chudých poměrů se zálibou v kultuře i jiných radostech života, díky své inteligenci a půvabu postupně stoupá po společenském žebříčku. Jako kurtizána se stane oblíbenkyní krále Ludvíka XV., který neví o jejím postavení, ale získá díky ní zpět svou chuť k životu. Propukne mezi nimi vášnivé milostné pouto. Jeanne se naproti všem konvencím a správným mravům stěhuje do Versailles, kde její příchod vzbudí na dvoře skandální povyk…

次元大介 -
69.58 %

Legendární pistolník Daisuke Jigen přijíždí do Japonska, aby si nechal vyšetřit svou pistoli.

Zabiják -
68.64 %

Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního…

Prezidentova žena -
68.21 %

Když se Jacques Chirac v roce 1995 stane prezidentem, jeho žena Bernadette očekává, že bude její celoživotní mravenčí práce v pozadí konečně odměněna. Místo toho ji ale čeká odsun na druhou kolej, protože Elysejskému paláci nepřijde dostatečně reprezentativní. To se ale Bernadette vůbec nelíbí. Proto se rozhodne jednat a své místo na výsluní si vydobít!

Umění jíst a milovat -
67.5 %

V měděném hrnci bublá polévka, pevně uchopený nůž seká zelené bylinky a o kousek dál odpočívá kambala namočená v bílém víně. Je rok 1885 a rozlehlý dům v údolí Loiry se probouzí do čerstvého rána. Proslulý gurmán Dodin hýří neotřelými kulinářskými recepty, které jeho věrná kuchařka Eugénie přivádí na svět. Přestože dokonale vybalancované pokrmy svědčí o vzájemném porozumění více než tisíce gest, Dodin by rád, aby se Eugénie stala jeho ženou. Jeho prosba ale podlamuje její nezávislost.

Boudica -
66 %

Boudica je inspirována událostmi z roku 60 n. l. a sleduje stejnojmennou keltskou válečnici, která vládne národu Icenů po boku svého manžela Prasutaga. Když zemře rukou římských vojáků, zůstane Boudičino království bez mužského dědice a Římané se zmocní její půdy a majetku. Boudica, dohnaná na pokraj šílenství a odhodlaná pomstít smrt svého manžela, sjednotí různé kmeny z regionu a vede epickou válku proti mocné římské říši.

Trollové 3 -
66 %

Trollí princezna Poppy měla vždycky obrovskou slabost pro svého trochu nabručeného kámoše Větvíka. Dva roky to mezi nimi jen tak bublalo, ale teď už to začíná být vážné. Jak se ti dva sbližují a ještě více poznávají, Poppy zjistí, že Větvík před ní skrývá trochu nepříjemnou, leč velmi vzrušující životní kapitolu. Kdysi byl totiž členem populární chlapecké kapely BroZone, která se však rozpadla vinou jednoho nešťastného incidentu, kvůli němuž se zpěváci úplně rozhádali a vyrazili každý svou cestou. Jednoho z nich však jeho cesta dovedla až do zajetí dvou všehoschopných popových grázlů, kteří přišli na to, jak z něj po kapkách odčerpávat jeho pěvecký talent a využívat ho k tomu, aby oni sami ovládali hitparády a davy fanoušků. Jenže i ten největší talent se jednou vyčerpá a zajatému Floydovi pomalu dochází čas. Kámoši z kapely proto (alespoň dočasně) odhodí rozpory a vydají se na nebezpečnou záchrannou misi.

Herecká výročí

Emun Elliott - 40 let
Arben Bajraktaraj - 50 let
Will Poulter - 30 let
Randy Newman - 80 let
James Karen - 100 let
Mike Beaver - 50 let
Hope Lange - 90 let
Thom Mathews - 65 let
Pamela Hayden - 70 let
Tammy Vanderpool - 45 let
Bobby Watson - 135 let
Jodie Resther - 45 let
Aimee Garcia - 45 let
Jane Crowley - 135 let
Gloria Grahame - 100 let
Billy E. Hughes - 75 let
Joe Cole - 35 let
Maria-Elena Laas - 40 let
Sterling Macer Jr - 60 let
Gladys O'Connor - 120 let
Prokhor Chekhovskoy - 40 let
James Matthew Poole - 35 let
Scarlett Pomers - 35 let
Benjamin Frankenberg - 35 let
Cavan Clerkin - 50 let
Arthur Stone - 140 let
Omar Sharif Jr. - 40 let
Garry Sweeney - 50 let
Adrián Rodríguez - 35 let
Alan Lightman - 75 let
Ian Kirkby - 55 let
Juana Acosta - 45 let
Kelly Wenham - 40 let
Sterling Macer Jr. - 60 let
Jowita Budnik - 50 let
Miroslav Masopust - 80 let

Nejnovější přidané filmy

Harry Haft: Boxer z Osvětimi
Krátká noc skleněných panenek -
67 %

Devítiocasá kočka -
67.29 %

Ostrov děsu -
56.31 %

Abrakadabra -
41.05 %

Slunce je také hvězda -
70 %

Speciální zásilka
Ein Leben lang kurze Hosen tragen -
72 %

Nezkrotný Tornádo
Kryptotrumf
Zločin na Zlenicích hradě
Legionář Maxx -
61.19 %

Yakuza Princess -
62.36 %

Shin Zatôichi: Yabure! Tojin-ken -
66 %

Věřící 2 -
70.71 %

Most 2 -
65 %

Ďábelská frekvence -
60.92 %

Chromofobie -
53.66 %

OUTsideři -
69.31 %

Au voleur
Nečistá hra -
63 %

Nadmuté město -
71 %

Láska na druhém konci -
64.72 %

Nesnáším děti -
58.51 %

Biblické příběhy: Mojžíš -
69.42 %

Biblické příběhy: Jákob -
67.25 %

The Epic of Everest -
70.68 %

Reel Rock 10
Transport -
56.07 %

Mlhy na blatech

Režiséři

Susumu Mitsunaka
Cosimo Gomez
Sergio Castellitto
Jonathan Frakes
Robert Walker
James Ponsoldt
Tsai Ming-liang
Veronika Sobková
David Greene
Jang Hoon
William Keighley
James Bobin
Suzanne Hillinger
Henry Miller
Roger Donaldson
Paul T.T. Easter
Kevin Collins
Hal Roach, Jr.
Dagur Kári
Isabella Margara
Kirsten Johnson
Philippe Garrel
Umberto Lenzi
Adam Randall
Gregory Dark

Herci

Frank Corcoran
Kenneth Plunk
Britt Leach
Tullio Baccellini
Robert Trebor
Eric Franke
Heather Marie Pate
Heidi Maria Glössner
Guy Piérauld
Tika Sumpter
Andri Mashadi
Thomas Reid
Andy Bethea
Gina Allegro
Leslie Scott
Tammy Minoff
Kate Hamilton
Lon Gowan
Montserrat de León
Kieran Darcy-Smith
Tony Ammirati
Chiaki Kobayashi
Fat Louie
Carmel Cryan
Melissa Anne Young

Všechny popisné údaje o filmech poskytuje themoviedb pomocí veřejného API. Poskytováno pod licencí.
od 7.9.2022