Pí a jeho život

Poster Hlavní hrdina Pí vyrůstal v indické zoologické zahradě, kterou založil jeho otec. Možná by exotickou živnost převzal, kdyby se rodina nerozhodla přestěhovat do studené Kanady, i s některými zvířaty, jejichž prodejem si chtěli zajistit snazší start v nové zemi. Proti tomu se ovšem postavily přírodní živly, které jedné bouřlivé noci potopily nákladní loď, na níž se Pí s rodiči a bratrem plavil. Chlapec se šťastnou náhodou ocitl v záchranném člunu, který zůstal uprostřed oceánu jako jediná připomínka katastrofy. Nezachránil se však sám, spolucestující tvořili poraněná zebra, hyena, samice orangutana a Richard Parker. To nebyl další přeživší člověk, ale mohutný bengálský tygr, který si rozhodně nemyslel, že by se v nouzových podmínkách mělo něco měnit na přirozeném průběhu potravního řetězce. Tak začala neskutečná plavba, během níž se chlapec musel proměnit v muže, aby dokázal obstát v konkurenci jednoho z největších predátorů naší planety a přežít strastiplnou pouť k pevnině.

Film měl premiéru: 20.12.2012

Maximální hodnocení 100 %
70 %
Film hodnotilo 2 uživatelů

Režie:

Ang Lee

Herci:

Suraj Sharma, Irrfan Khan, Tabu, Gérard Depardieu a Rafe Spall

Videa

Life Of Pi - Official Trailer

Na TV Databázejsou 2 externí kritiky. Celkové hodnocení: 70%

Pí a jeho život


Autor: Michaela Olšavská - Hodnocení: 80%


Příběh natočený podle románu Yanna Martela režíroval známý oscarový režisér Ang Lee. Nebudu vás dlouho napínat a hned potvrdím, že tento film patří k těm lepším, které můžete na plátně v tomto období spatřit.
Více textu na ww.informuji.cz.

Recenze: Pí a jeho život [Life of Pi] - 60%


Autor: František Fuka - Hodnocení: 60%


Ind v nejlepších letech jménem Pí Patel (je vysvětleno, že je to taková slovní hříčka a obrana před žertíky na základě skutečného jména) sedí ve svém kanadském domě a vypráví jakémusi mladému spisovateli neuvěřitelné dobrodružství ze svého mládí: Když tenkrát s celou rodinou převáželi svou zoo z Indie do USA, loď se potopila, a on musel strávit mnoho ...
Více textu na ww.fffilm.name.

KomentářeCelkové hodnocení recenzí můžete vložit na své stránky.

Úzký banner 100x35 px;
<iframe width="100" height="35" scrolling="no" frameborder="no"
src="https://tvdatabaze.cz/z.php?id=336"></iframe>

nebo

Malý čtverec 120x120 px;
<iframe width="120" height="120" scrolling="no" frameborder="no"
src="https://tvdatabaze.cz/z120.php?id=336"></iframe>


Všechny popisné údaje o filmech poskytuje themoviedb pomocí veřejného API. Poskytováno pod licencí.
od 7.9.2022