Chris Pine

Chris Pine, rodným jménem Christopher Whitelaw Pine (* 26. srpna 1980 v Los Angeles, Kalifornie, USA) je americký herec.

Pochází z herecké rodiny, herci byli nejen oba jeho rodiče, ale i jeho babička. Přesto se ale prý původně hercem vůbec stát nechtěl, studoval proto nejprve angličtinu na univerzitě v kalifornském Berkeley, teprve později odešel studovat na divadelní konzervatoř do Velké Británie. Zde také poprvé účinkoval v britských divadlech.

Svoji první malou televizní roli si odbyl ještě v dětském věku v roce 1994 v seriálu Pohotovost, v roce 2003 vystupoval také v další malé roli v televizním seriálu Kriminálka Miami. První větší roli dostal ve snímku Deník princezny 2: Královské povinnosti, kde hrál nejen lorda a možného budoucího krále ve fiktivní zemi Genovii, ale i partnera a milého princezny a královny Mii Thermopolisové resp. Anne Hathawayové. V roce 2006 účinkoval ve snímcích Dorothy s Diane Keatonovou, účinkoval v komedii Jen trošku štěstí a zahrál si i v akčním snímku Sejmi eso.

V roce 2009 ztvárnil kapitána Jamese T. Kirka ve filmu Star Trek režiséra J. J. Abramse. Tuto postavu si zopakoval i v následujícím snímku Star Trek: Do temnoty (2013).


Den narození: 26.8.1980
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Přispěvatelé Wikipedie, Chris Pine [online], Wikipedie: Otevřená encyklopedie, c2013, Datum poslední revize 1. 08. 2013, 21:18 UTC, [citováno 27. 08. 2013] Citovaná verze

Licence Creative Commons
Profil herce Chris Pine podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 UnportedFilmy v databázi


Všechny popisné údaje o filmech poskytuje themoviedb pomocí veřejného API. Poskytováno pod licencí.
od 7.9.2022